To byla težká písomná práce...

13.01.2021

Pred 30 rokmi som sa o takomto čase intenzívne pripravoval na ťažkú skúšku z matematickej analýzy u prof. I. Kluvánka. No a s podobnými pocitmi radosti z učenia som sa začiatkom januára pripravoval na skúšku zo znalostí Power BI. Výsledok pred 30rokmi si nepamätám presne (ale nemusel som ju opakovať) a navyše to bol len malý krok na ceste za poznaním krásy matematiky. Čo však viem úplne s istotou je, že úroveň rozsahu znalostí z matematickej analýzy ostala po prvom i druhom ročníku na nízkej úrovni a rokmi sa už teraz  limitne blíži k nule. 

S istotou viem aj, že intenzívne učenie a skúšanie si ďalších detailov z tajomstiev Power BI mi prináša stále veľkú radosť a potešenie. No a úroveň rozsahu znalostí je teraz Microsoftom ohodnotená na úroveň poručíka (badge má dve hviezdičky) s titulom Microsoft Certified: Data Analyst Associate

Po ťažkom teste mi vždy vyskočí spomienka na scénu z filmu "Marečku, podejte mi pero!"  - "To byla težká písomná práce...., težká...., i já sem s ním měl co delat..."

* Kliknite na obrázok z videa uverejneného na YouTube